3D CATIA FORUM


Kullanıcı Adı  
Şifre

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fluent for Catia V5  (Okunma Sayısı 52212 defa)
Pann377
Administrator
Sr. Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 387WWW
« : 16 Şubat 2010, 00:10:48 »

FLUENT for CATIA V5, akışkan akımı ile ısı transfer simülasyonlarının yaratılmasında kullanılan bir üründür. Böylece simülasyon temelli ürün gelişimi sağlanabilir.

FLUENT for CATIA ürünü, gaz ya da sıvı akım fenomeninin davranışlarını simüle eder. Bu da, üretim, işleme, enerji ve elektronik endüstrileri için çok sayıda tasarım sorununu beraberinde getirmektedir. FLUENT for CATIA otomativ endüstrisinde, kabin ısıtma ve havalandırma, motor soğutma, hava girişi, egzoz borusu, katalitik dönüştürücüsü, susturucu ve daha pek çok bileşen için tasarım anlayışı sunmaktadır. Havacılık ve Uzay endüstrisinde, ürün; kabin ve kokpit havalandırması gibi çevresel kontrol sistemleri için özellikle güçlüdür. Elektronik soğutma ve ısı yönetim sistemleri, süreçteki pek çok elemanda da olduğu gibi simüle edilebilir. Valflar, akım metreleri, kanallar, ısı dönüştürücüleri ve diğer endüstriyel parça tasarımcıları da bu bağlamda düşünülebilir. Son olarak yapı mühendisliği için FLUENT for CATIA çözümü, binalardaki havalandırma, ısıtma ve soğutma, tüneller ve diğer kamusal çalışmalar için test etmek amacıyla kullanılabilir.

Tasarımcılar, ürün kalitesini arttırarak maliyeti düşürecek tasarım kararlarına öncülük edebilmek için FLUENT for CATIA kullanılarak sümülasyon üzerinden geliştirilen tasarım anlayışını benimserler.
 
FLUENT for CATIA çözümü, akım tasarlama teknolojisini CATIA PLM süreci ile birleştirir. Tamamen yerli CATIA veri yapısı ile işlem yapan FLUENT for CATIA V5, üretime hazır geometrik modellerle akım analiz modeli arasında ileri düzeyde, eksiksiz bir ilişki kurabilmenizi sağlar. Tasarım, analiz ve iyileştirme CATIA V5 PLM çevresinin tek bir çalışma akımı içerisinde gerçekleşir.

FLUENT for CATIA, model yapımı sırasında ileri seviyede otomasyon sergiler. CFD’e özgü ANSYS teknolojileri tarafından çoğaltılan CATIA araçları, örme için kullanılır. GPS bünyesindeki Octree mesher (örme aracı), “taban çizgisi” örme aracı olarak kullanılır. FMS ve FMD kullanan daha ileri düzeydeki örme, tutarlı sonuçlar için temin edilebilmektedir. Geliştirilmiş akım görselleştirmesi gerektiğinde ardişleme de yine ANSYS teknolojileri tarafından çoğaltılan CATIA araçları kullanmaktadır.

FLUENT for CATIA, FLUENT sayısal akım dinamikleri ürünü ile dosya gönderimini de desteklemektedir. Bu şekilde zaten FLUENT müşteriler kullanmakta olan müşteriler de PLM sürecindeki çözümleyici ekiplerden yararlanmış olabilecektir.

Avantajları:

•   Daha iyi ürünler; Geliştirilmiş tasarım performansı: FLUENT for CATIA ile simülasyon, ürün tasarımıyla ilgilenen mühendislerin performansı geliştirecek ya da performansla ilgili olarak doğabilecek her hangi bir sorunu engelleyebilmek amacıyla tasarım üzerinde değişiklik yapabilmelerine imkan tanır.  

•    Daha hızlı piyasa sürümü: FLUENT for CATIA ile simülasyon, tasarım ekibinin, tasarımın başlangıç evresinde doğru tasarımı nitelendirmesine yardımcı olup, zaman öldüren prototip sayısını azaltarak tasarım süresini kısaltabilir.
 
•   Daha düşük mühendislik maliyetleri: FLUENT for CATIA ile simülasyon, maliyeti ciddi anlamda yüksek olan prototiplendirme ile tasarım içindeki son dakika değişikliklerini azaltabilir. Bununla birlikte, simülasyon yüksek maliyetli ürün garantisiyle ilgili problemleri tanımlayarak bunlara engel olabilir.

Piyasa sürüm tarihi: Şubat 2006 (Sürüm 1), Kasım 2006 (Sürüm 2), Nisan 2007 (Sürüm 3)

Önceden Bulunması Gereken DS Ürünleri: MD2+GPS

Resmi web sitesi :
Linkleri gorebilmek icin Kayit Olun yada Giris Yapin
http://www.fluentforcatia.com/Linkleri gorebilmek icin Kayit Olun yada Giris Yapin
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 00:42:30 Gönderen: pann377 » Logged

Tutorial 'lar için Abone olun:
Linkleri gorebilmek icin Kayit Olun yada Giris Yapin
 
Saygılarımla / Best Regards

İsmail  AKAR
____________________________
CAX Support
CAx Uygulama & Method
E-Mail : ismailakar@3dcatia.com
Pann377
Administrator
Sr. Member
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 387WWW
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 00:37:42 »

CATIA V5 için FLUENT: Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği  (CFD) Donanım gereksinimleri:
FLUENT for CATIA V5: Computational Fluid Dynamics (CFD)

Bellek Boyutu:

Minimum 512 MB RAM Önerilen 1-2 GB.

Disk Alanı Gereksinimleri:

CATIA V5 3.1 için R16 için FLUENT için 250 MB, CATIA V5 4.0 için R17 ve R18 için FLUENT için 250 MB, FloWizard gelişmiş işleme için 175 MB gereklidir.

Disk alanı gereksinimleri yukarıda belirtilen CATIA V5 ve CATIA V5 öncesi FLUENT-malzemeleri MD2 ve GPS içermez. FMS ve FMD High Fidelity CFD için tavsiye edilir. Depolama kullanıcı dosyaları (durumda, veri ve post-işlem dosyaları) için değişir ve ek alan gerektirir.

Grafik Kartı:

CATIA V5 in desteklediği grafik kartları kullanılmalıdır.
DS tarafından önerilen donanım yapılandırmalarına bakınız:
Linkleri gorebilmek icin Kayit Olun yada Giris Yapin
http://www.3ds.com/es/support/hardware-certification/windows-certified-workstations/


DESTEKLENEN PLATFORMLAR:

Sistem    Platform          İşletim Sistemi         Mimari    Yapı
Windows    Intel / AMD    XP Pro                    32    ntx86
Windows    Intel / AMD    XP Pro x64 Edition    64    Win64
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 00:46:12 Gönderen: pann377 » Logged

Tutorial 'lar için Abone olun:
Linkleri gorebilmek icin Kayit Olun yada Giris Yapin
 
Saygılarımla / Best Regards

İsmail  AKAR
____________________________
CAX Support
CAx Uygulama & Method
E-Mail : ismailakar@3dcatia.com
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer: